O NÁS

o  nás

Mateřská škola Zelenečská v Zelenečské ulici je škola předškolního zařízení. Byla otevřena v roce 1962 na pražském sídlišti Hloubětín a to v klidném a příjemném prostředí.

Provoz MŠ  je  od  6:30 hod. – 17:30 hod.

Mateřská škola Praha 9 – Hloubětín, Zelenečská 500 a její odloučené pracoviště Sadská 530 se nacházejí ve středu části sídliště Hloubětín, které je lemováno rušnou komunikací.

Kmenová škola Zelenečská je čtyřtřídní, s kapacitou 96 dětí. Škola se zaměřuje na estetický, mravní a citový vývoj dítěte. Záleží nám na celkovém rozvoji osobnosti i s jeho individualitami. V současné době jsou dvě třídy homogenní a dvě heterogenní. Dvě třídy - Draci a Trpaslíci v prvním patře a dvě třídy - Čerti a Vodníci ve druhém patře. Šatny tříd jsou umístěny v suterénu.

Mateřská škola je obklopena poměrně velkou zahradou se vzrostlými stromy. Celková rekonstrukce školní zahrady proběhla o letních prázdninách roku 2018. Obsahem rekonstrukce byla kompletní přestavba zahradního domku ve vnitřní třídu včetně úpravy přilehlého pozemku.

K zateplení fasády, výměně oken a dveří došlo v létě 2014. V  roce 2017 proběhla rekonstrukce Jídelny na Výdejnu (v suterénu), která zanikla po rekonstrukci školní jídelny na odloučeném pracovišti Sadská na přelomu roku 2015/2016.

Na přelomu roku 2014/2015 došlo k získání školnického bytu. Rozsáhlou přestavbou tohoto prostoru pro skupinu dvouletých dětí (v přízemí) vznikala v únoru 2017 Dětská skupina při Mateřské škole Zelenečská 500. V roce 2018 proběhla plánovaná rekonstrukce elektroinstalace, výtahů a výměna podlahovin, mezidveří, krytů na topení, kuchyněk… Dále rekonstrukce kanceláří a nové úložné skříně na matrace a lůžkoviny. Tato rozsáhlá rekonstrukce byla odložena z roku 2017.

Obě mateřské školy mají dobré dopravní spojení. Výhodou je i pěší dostupnost od metra, autobusu i tramvaje. Také blízkost bazénu, knihovny a jezdeckého klubu.

Materiální vybavení tříd je na přijatelné úrovni, ale výhledově je potřeba jeho obměna. Didaktický materiál a nové hračky se průběžně doplňují.

Mateřská škola sousedí se Speciální základní školou Tolerance.

V mateřské škole je nabídka širokého spektra kroužků a aktivit jako jsou například: Zumba - tanečky, plavání, hipoterapie, kroužek výuky Šachů, vědecký kroužek, návštěva solné jeskyně, jsme součástí projektu "Sparťanská školička", spolupráce se Sokolem, GOLF a organizované výlety a exkurze. V prostorách školky se konají i divadelní představení, dále pak vyjížďky na celodenní i polodenní výlety a samozřejmostí  jsou i zimní a jarní školy v přírodě.

Mateřská škola je místem, kde děti získávají vědomosti, dovednosti i návyky důležité pro vstup dětí do základní školy, zaroveň je školka místem radosti a pohody dětí.

Pracujeme podle RVP pro předškolní vzdělávání: Téma současného školního vzdělávacího programu je „Cesta“.

Samozřejmě spolupracujeme i s rodiči našich dětí, setkáváme se na třídních schůzkách a podle potřeby i individuálně.

Pedagogický sbor
MSZ_-_Zaměstnanci.png